IFK:n harjoitusottelut 2005

Lista on täysin epävirallinen, muutokset mahdollisia, kaikki ajat paikallisia!


12. - 13.8.

Marski Cup, Mikkeli

Osallistuvat joukkueet:

HIFK
Jokerit
Jukurit
SaiPa

Pe 12.8.
HIFK - SaiPa 3 - 1
Jukurit - Jokerit 1 - 5
La 13.8.
Jukurit - SaiPa 1 - 3
HIFK - Jokerit 3 - 2 RL

HIFK - SaiPa
1. erä   Maalintekijä Syöttäjät  
1-0 HIFK Tony Salmelainen Hannu Pikkarainen - Jere Karalahti YV
2-1 HIFK Mikko Laine Miikka Jouhkimainen
2. erä        
3-1 HIFK Toni Häppölä Mikko Kurvinen - Arttu Luttinen YV
3. erä        
    Ei maaleja    

Toisessa erässä Janne Hauhtonen ja Ville Koho siirtyivät suihkun puolelle hanskojen tiputtua jäähän. Hauhtonen sai Koholta paidan pois, vaikkakin itse tappelu jäi paikallaolijoiden mukaan vaisuksi.
Kolmennessa erässä try outilaiset Patrik Lostedt ja Kristian Kudroc antoivat näyttöjä ilman kintaita, tuloksena ottelurangaistukset.

HIFK - Jokerit

1. erä   Maalintekijä Syöttäjät  
1-0 HIFK Tony Salmelainen Jere Karalahti - Arttu Luttinen  
1-1 Jokerit     YV
2. erä        
2-1 HIFK Toni Häppölä Hannu Pikkarainen  
3. erä        
2-2 Jokerit Toni Dahlman   RL

IFK voitti rangaistuslaukaukset 2-0 Tony Salmelaisen sekä Arttu Luttisen osumilla ja vei näin Marski Cupin.
Kuriositeettina mainittakoon toisessa erässä Mikko Laineen pudottaneen hanskansa Samuli Jalkasen kanssa, mutta linjatuomarit estivät lähemmän kontaktin.


18. - 20.8.

Kärppä-turnaus, Oulu

Osallistuvat joukkueet:

HIFK
Kärpät
Luleå HF
Moskovan Dynamo

18.8. HIFK - Dynamo klo 16:00
Kärpät - Luleå klo 19:30
19.8. Luleå Dynamo klo 16:00
Kärpät - HIFK klo 19:30
20.8. HIFK Luleå klo 14:00
Kärpät - Dynamo klo 17:30

25. - 28.8.

Slapshot Trophy, Zuchwil, Sveitsi

Osallistuvat joukkueet:

Lohko A

Hamburg Freezers (GER)
HIFK
SC Bern (SUI)

Lohko B

Lada Togliatti (RUS)
Sparta Praha (CZE)
ZSC Lions (SUI)

25.8.      
ZSC Lions - Lada Togliatti klo 16:30
HIFK - SC Bern klo 20:00
26.8.      
HIFK - Hamburg klo 16:30
Lada Togliatti Sparta Praha klo 20:00
27.8.      
Hamburg - SC Bern klo 16:30
Sparta Praha - ZSC Lions klo 20:00
28.8.      
Lohko A:n 3. - Lohko B:n 3. klo 13:30
Lohko A:n 2. - Lohko B:n 2. klo 16:30
Lohko A:n 1. - Lohko B:n 1. klo 20:00


7. - 9.9.

MästarCupen 2005, Maarianhamina

Osallistuvat joukkueet:

Färjestad BK
HIFK
Leksand Stars

7.9.
HIFK - FBK klo 19:00
8.9.
HIFK - Leksand klo 19:00
9.9.
FBK - Leksand klo 19:00